Uzm. Dr. Nur Topcu

Fonksiyonel ve Bütüncül Tıp Hekimi ve Sağlıklı Yaşam Danışmanı

Eskişehir Anadolu Lisesi’nde başladığı lise öğrenimimi Kadıköy Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde Aile Hekimliği uzmanlık eğitimini tamamlayarak check-up hekimliği, genel dahiliye polikliniği ve acil servis sorumlu hekimliği yaptı.

Bütüncül yaklaşım her zaman ilgini çekti ve hastalarını böyle bir yaklaşımla tedavi etmeye çalıştı. Sağlık Bakanlığı GETAT eğitimlerine katılarak mezoterapi ve ozon terapi sertifikalarını aldı.

Medikal estetik eğitimlerine ve Medipol Üniversitesi’nden Estetik İp Askı sertifika eğitimine katıldım. Bütüncül tıp yaklaşımı çerçevesinde TÜBİTAK’ın düzenlediği damardan detoksifikasyon, holistik beslenme, bütüncül tıp eğitimleri ile eklemiçi enjeksiyon ve kuru iğne gibi ağrı tedavi eğitimleri için “Camp İnject”e katıldı.

GAPS (gastropsikploji ve gastropsikoloji) eğitimlerine katılarak GAPS danışman hekimi oldu. Bu bakış açısı ve yaklaşımım ile çok örtüşen fonksiyonel tıpla tanıştıktan sonra Fonksiyonel Tıp Eğitim Platformu ve Univercity of Functional Medicine eğitimlerine devam etti.

Halen aynı zamanda muayenehane olan LifeZONE DR NUR TOPCU’da ekibiyle beraber hastalarına sağlıklı yaşam danışmanlığı yaparak, hem estetik hem sağlık açısından yaşam kalitelerini arttırmalarında yol gösterici olarak hizmet vermektedir