Uzm. Dyt. Asunur Özkaldım

Beslenme ve Diyet Uzmanı

2012 yılında İstanbul Kadıköy Lisesinden mezun oldu ve Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü kazandı. Lisans eğitimim sürecinde Erasmus Plus programı ile Hamburg Üniversitesine gitme hakkını kazandı ve burada toplum sağlığı, yeme davranışları, toplu beslenme sistemleri, proje yönetimi ve pazarlama gibi dersler alıp uluslararası öğrencilerle çeşitli etkinlik ve projelerde yer aldı. Lisans eğitimi süresince gastronomi ve mutfak sanatları bölümünden aldığı yemek kültürü ve pişirme teknikleri gibi derslerle kendiNi geliştirme fırsatı buldu.

GATA Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kartal Koşuyolu Kalp hastanesi, Bahçelievler Devlet Hastanesi, Baltalimanı Kemik Hastalıkları Hastanesi gibi çeşitli hastanelerde yaptığı stajlar sayesinde, Klinik beslenme alanında çeşitli kliniklerde( nefroloji, kardiyoloji, ortopedi, hematoloji, gastroentoloji, yanık, psikiyatri vd.) bir çok vaka görme şansı oldu. Yoğun bakım hastaları, enteral-paranteral beslenme uygulamaları konusunda deneyim kazandı. Ayrıca toplu beslenme sistemleri konusunda; menü planlama, mutfak personel eğitimi, mutfak yönetimi konularında tecrübeleri oldu.

Lisans eğitiminde besin kimyası en sevdiği dersti. Son sene almış olduğu Nütrasötikler seçmeli dersi ile bitkilerin/besinlerin hakkında daha çok öğrenmek istedi ve 2017 yılında mezuniyetimin hemen ardından Yeditepe Üniversitesin’de Fitoterapi Yüksek Lisans programına başvurdu ve kabul edildi.

2019 yılı şubat ayında Fonksiyonel Tıp Akademisinin düzenlemiş olduğu Fonksiyonel Tıp Diyetisyenliği eğitim programına başladı. Beslenme birey için estetik kaygılardan çok daha önemli bir yere sahiptir. Kişinin bedenini, bedeninin vermiş olduğu sinyalleri tanıması sağlanmalı ve sağlık profiline uygun doğru besin seçimleriyle bütüncül sağlığı desteklenmelidir ilkesiyele çalışmaktadır.

2019 yılından  LifeZONE Dr Nur Topcu ekibinde beslenme danışmanı  olarak çalışmakta ve kişiye özel bütüncül sağlığını destekleyecek beslenme planları oluşturmaktadır.